භාවනා කරමින් වැළලුනු හිමිනමගේ පෙට්ටිය වසර 75කට පසු විවෘත්ත කරයි ඇමරිකාව පවා තුෂ්නිම්භූත වෙයි

0
320

අමරණීයත්වය යනු බොහෝ දෙනා ලබා ගැනීමට කැමති ත්‍යාගයකි.අතීතයේ පමණක් නොව,ර්වතමානයෙදීත් බොහෝ දෙනා අමරණීය වීමට බොහෝ උත්සාහයන් ගන්නා නමුත් ඒවා ර්සතක වූ බවක් පෙනෙන්නට නොමැත. නමුත් ලොවක්ම පුදුමයට පත් කරමින් අමරණීයත්වයට පැමිණි එක් පුද්ගලයෙකු පිලිබඳව අද අප ඔබට ගෙන එන්නට තීරණය කළා.

Dashi-Dorzho itiglov යනු රුසියාව ආශ්‍රිතව සිටි ආධ්‍යාත්මික නායකයෙකි.සියලු දෙනාගේ ගෞරවාදරයට පාත්‍ර වූ එතුමා බෞද්ධ ර්ධමය මුලික කරගෙන තම ඉගැන්වීම් සිදු කළේය.අමරණීයත්වය යනු මිත්‍යාවක් නොවන බව ලොවටම පෙන්වා දීමට සමත් වූ එකම පුද්ගලයා එතුමාය.තමන් ලෝකයෙන් නික්ම යන කාලය එළඹී විට තම සිසුන් කැදවා එතුමා උපදෙස් දුන්නේ තමන් මිය ගියායින් පසු සිරුර මුද්‍රා තබන ලද පෙට්ටියක දමා පොලවේ තැන්පත් කරන ලෙසටය.මියයාමෙන් අවුරුදු 50කට පසු නැවත එය විවෘත කරන ලෙසටද ඔවුනට උපදෙස් ලැබිණි. ලොවම කණපිට පෙරළු සොයාගැනීම කතාවේ ඉතුරු ටික වීඩියෝවෙන් බලන්න

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here